Zateplování budov

Ušetřete na energiích s 3xN

Kontakt
Zateplení domů od profesionálů

3xN se zabývá zateplováním domů již téměř 20 let.

3xN používá pouze stavební materiál prvotřídní kvality z vlastní prodejny.

3xN důsledně dodržuje technologické a pracovní postupy.

3xN vykazuje odborně provedenou práci.

Na vaše přání

3xN pro vás vytvoří projektovou dokumentaci ke stavbě, nemáte-li ji už zpracovanou.

3xN za vás vyřídí stavební povolení, jestli ho ještě nemáte.

3xN za vás vyřídí žádost o dotace (Zelená úsporám, Nový panel).

3xN vám zajistí vyřízení úvěru.

Poptávka

Pokud u nás poptáte zateplení domu, přijedou naši zaměstnanci k vám. Na základě průzkumu stanoví optimální řešení zateplení vašeho domu (druh a síla izolantu, druh a strukturu povrchové úpravy).

Nabídka + rozpočet

Na základě zjištěných skutečností vám na míru vypracujeme nabídku, jejíž součástí je i rozpočet, předběžný plán prací, specifikace materiálu apod. Obvykle se cena realizace zateplení domu pohybuje od 700 do 1000 Kč za m2 (není započítána výměna klempířských prvků, hromosvodů a náklady na lešení).

Hledání finančních zdrojů (úvěr, dotace)

Pokud si nemůžete dovolit financování projektu z vlastních zdrojů, nebo chcete-li využít dotace, rádi vám pomůžeme. Pomůžeme vám se získáním dotace „Zelená úsporám“ a s podáním žádosti o dotaci „Nový panel“. Dále vám pomůžeme zajistit úvěr od některé z českých stavebních spořitelen nebo tuzemských bank.

Uzavření smlouvy = zahájení prací

Dohodneme-li se na všech náležitostech, je uzavřena smlouva o dílo. V tomto okamžiku začínáme s přípravou realizace zateplení domu - zajištění materiálu, konečný výběr vzhledu vrchní omítky. Zpracujeme pro vás grafický návrh barevného řešení fasády.

Lešení

Po výše zmíněných krocích je zahájena stavba lešení.

Příprava podkladu

Dříve než začneme dům zateplovat, je třeba upravit (dle předem připraveného plánu prací) podklad, na který se aplikuje izolační vrstva. Jedná se především o srovnání nerovností, odstranění nesoudržných vrstev, apod.

Vlastní realizace zateplení domu

A pak už to jde ráz na ráz: montáž soklových lišt, lepení izolačních desek, upevnění desek hmoždinkami, broušení, nanesení armovací vrstvy (tmel, tkanina), penetrační nátěr, vrchní omítka.

Závěrečné práce

Nakonec probíhají drobné úpravy a začištění.

Schválení investorem

Průběh prací samozřejmě můžete kontrolovat pravidelně během kontrolních dnů stavby (zpravidla 1x za 7 - 14 dní). Po dokončení veškerých prací vás přizveme na závěrečnou kontrolu celého díla. Projdeme s vámi podrobně postup prací, který porovnáme s původním plánem prací, který byl součástí smlouvy.

Úklid

Až budete s konečným provedením prací spokojeni, nastává konečný úklid: sklizení lešení a úklid bezprostředního okolí staveniště.

Váš dům je zateplený!

Nyní už vás čeká jen tepelná pohoda a úspora nákladů na energie díky snížení tepelných ztrát, které můžete kromě zateplení fasády domu podpořit i výměnou oken, zateplením střechy apod. Na veškeré práce máte záruku 5 let.